Korisnik:

Upute za učenike-roditelje:
e-Dnevnik za učenike-roditelje

hrlektira.com

Popis udžbenika u školskoj godini 2020./2021.

Popis odabranih udžbenika i drugih obrazovnih materijala za osnovnu školu u školskoj godini 2020./2021.

Prema nastavku provedbe kurikularne reforme, NOVI UDŽBENICI  koristiti će se u sljedećim razredima:

• 1. razred – Informatika
  • 2. razred – Hrvatski jezik, prvi strani jezik, Matematika, Priroda i društvo, Vjeronauk,
         Informatika
  • 3. razred – Hrvatski jezik, prvi strani jezik, Matematika, Priroda i društvo, Vjeronauk,
         Informatika
  • 4. razred – Informatika
  • 6. razred – Hrvatski jezik, Likovna kultura, Glazbena kultura, prvi strani jezik,
         Matematika, Priroda, Povijest, Geografija, Tehnička kultura, Informatika, Vjeronauk,
         drugi strani jezik
  • 7. razred – Hrvatski jezik, Likovna kultura, Glazbena kultura, prvi strani jezik,
         Matematika, Povijest, Tehnička kultura, Vjeronauk, Informatika, drugi strani jezik (sve
         osim Biologije, Kemije i Fizike)
  • 8. razred – Biologija, Kemija i Fizika

U  1., 5. i 7. razredu (Biologija, Fizika, Kemija) ostaju u uporabi postojeći udžbenici.

U 4. i 8. razredu u uporabi ostaju udžbenici odabrani 2014. godine.

Zakonom o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima (NN br. 116/18) propisano je kako se sredstva za nabavu udžbenika (obveznih i izbornih predmeta) za učenike osnovnih škola osiguravaju u državnom proračunu.

Troškovi nisu osigurani za nabavu dopunskih i pomoćnih nastavnih sredstava  (radne bilježnice, zbirke zadataka, kutija za Tehničku kulturu, likovna mapa, atlasi) pa odabrana pomoćna i dopunska nastavna sredstva nabavljaju roditelji učenika.

Na popisu udžbenika materijale koje kupuju roditelji označeni su crvenom bojom (radne bilježnice i kutija za Tehničku kulturu).

« Ožujak 2021 »

Upisi u 1. razred