Korisnik:

Grupni rad učenica 8. razreda - MŠ Čišla

Grupni rad učenika - 6. razreda - MŠ Čišla

Morsko dno

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Rad učenika - 3. razreda  MŠ Čišla

______________________________________________________

MOJ PRVI STRIP

Marko Ante Komić učenik je 3.r. PŠ  Dubrava. Još pred kraj 2. r. počeo je crtati strip. Crtao ga je kod kuće, ali i u školi, prije nastave i za vrijeme velikog odmora. Konačno, strip je prije nekoliko dana završen, a evo što Marko kaže kako je dobio inspiraciju za njega.

Jako volim gledati crtiće. Jednog dana sinula mi je ideja da napravim nešto slično. Odlučio sam nacrtati strip. Nazvao sam ga Defo. Radnja stripa govori o početku borbe u Multisvemiru. Bore se Vandali, Zarkovi, Crveni Sentijenti i Battle Force 5. Konačni obračun među njima razriješit će se u nastavcima.

______________________________________________________________

Izrada sapuna

Osmaši su na satu kemije imali priliku napraviti domaći sapun. Donijeli su potrebne sastojke, a nastavnica Ivana Brekalo se potrudila pripremiti potrebnu opremu. Odlučili su raditi sapun s esencijom eukaliptusa i lavande. Vjerujemo kako uspjeh neće izostati.

IZRADA MAKETA VULKANA

Učenici 5. razreda PŠ Kostanje u skolpu nastavnog sata geografije izradili su makete vulkana. Učenici su s oduševljenjem izrađivali makete. Korisili su razne materijale (glinamol, plastelin, brašno, drvo, papir...). Učenica Nikolina Amulić uz pomoć svojih prijatelja iz razreda napravila je i pokus „erupcije“ vulkana.

Nikolina Šušić

______________________________________________________

Australija

Učenice šestog razreda matične škole su na satovima geografije vrlo aktivno sudjelovale u izradi kontinenta Australije. Osnovni materijal bio je stiropor, a učenice su ga rezale i oblikovale. Posljednja faza je uključivala bojanje visoravni  i nizina  pastelnim bojama. Na kraju je označen glavni grad, a rad je izložen u učionici geografije. Cijeli postupak izrade nadgledala je nastavnica geografije, Nikolina Šušić, koja je ponosno zaključila kako je spretnost učenica u izradi Australije rezultat dobrog snalaženja na karti.

Piše: Nikolina Radmilo

« Siječanj 2019 »