Mladi knjižničari - PŠ Kostanje

PŠ Kostanje

Mladi knjižničari

- ŠESTOBOJ -

Na drugom zajedničkom satu krenuli smo s ostvarivanjem ovogodišnjeg plana i programa izvannastavničke grupe Mladi knjižničari. Prema dogovoru odlučili smo izraditi ŠESTOBOJ. Riječ je o društvenoj igri u šest disciplina koje će biti odgojno-obrazovnog karaktera te služiti učenicima škole za ponavljanje gradiva. Zamišljeno je da budu raznolike i napravljene po uzoru na neke od već poznatih društvenih igara. Težimo da izrada svake discipline bude što pristupačnija i jeftinija u samom materijalu (zbog objektivnih razloga), a istovremeno da ne izgubi na svojoj kvaliteti i maštovitosti.

Planirane discipline (plan je jedno, a praksa drugo) su:

Hrvatski jezik i književnost

Fizika i Matematika (FiM)

Povijest i Geografija (PiG)

Biologija i Kemija (BiK)

Opća kultura (OK)

Dogovorili smo da na po izradi Šestoboja napravimo kutiju u koju ćemo spremiti svih šest igara zajedno s pravilima i da će to biti baština naše škole i učenika u njoj. Posebno se radujemo izradi discipline OK jer će biti posebno raznolika. Naime, u nju planiramo ubaciti materijale ostalih predmeta, ali i važne zanimljivosti iz poljičke kulturne baštine.

Odmah na početku smo popisali sve poznate društvene i ine igre kako bismo lakše odredili koja od njih će nam poslužiti za skicu pojedine discipline. Radeći popis, prisjetile smo se predivnih igara, između ostalog i stare poljičke igre Šijavice. Kako većina nas nije znala igrati Šijavicu, Ana i Klara su se ponudile naučiti nas pa smo, na veselje svih, kratko i zaigrale.

Kako smo krenuli u ostvarivanje zadanog plana, tako smo za prvi cilj uzeli i prvu disciplinu, možda najzahtjevniju, – Hrvatski jezik i književnost. Igra za književnost je već gotova, pravila su određena, još samo preostaje da ju isprobamo u praksi na sljedećem satu Mladih knjižničara.

Piše: Nikolina Radmilo

objavio: Nikolina Radmilo   datum: 1. 10. 2013.

ONLINE KATALOZI