Humanitarna akcija za Marijine obroke u PŠ Kostanje

Marijini obroci su dobrotvorna organizacija koja je započela s jednostavnom praktičnom idejom - osigurati po jedan obrok u školama za svakog malog učenika. Djeca odlučuju doći u školu gdje  se obrazuju za budućnost bez siromaštva. Organizacija osigurava obroke za više od 1,4 milijuna djece. Marijine obroke smo i ove godine  organizirali u našoj školi. Održani su prvi put 2019. godine te ponovno ove godine od početka studenoga do 2. prosinca.

Akcija je bila organizirana na način da su učenici svakog pojedinog razreda izabrali jedan dan tijekom kojeg su, za vrijeme velikog odmora, prodavali različite slatke i slane prehrambene proizvode po pristupačnim cijenama. Ukupno smo prikupili i donirali  7 580,00 kuna.

Svi smo sa zadovoljstvom sudjelovali jer smo znali da ćemo pomoći djeci koja su najsiromašnija. Posebno zahvaljujemo vrijednim rukama naših mama koje su s puno ljubavi, truda i radosti pripremale marende te se nadamo da smo uspjeli pomoći što većem broju djece.

Zadnju marendu su pripremili naši učitelji, spremačice i školski majstor koju nismo platili, već su nas oni počastili za naš trud. Tijekom dana Marijinih obroka u školi se osjećalo posebno zajedništvo, radost, nesebičnost i zahvalnost. Nadamo se da će naša kap dobrote pretvoriti slap koji će spasiti mnoge dječje živote.

Danijela Gojsalić, 7.r.

objavio: Administrator   datum: 8. 12. 2022.