Upisi u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2020./2021.

Dragi roditelji,

S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicine Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ,  ovim putem Vas obaviještavamo o nastavku aktivnosti i uputama vezanim uz preglede djece pred upis u 1. razred osnovne škole, za školsku godinu 2020./2021.

TERMIN PREGLEDA  JAVIT ĆE VAM  NADLEŽNA ODGAJATELJICA ZA DJEČJE VRTIĆE  OMIŠ. ZA OSTALE VRTIĆE  ČAROBNI PIANINO U OMIŠU, VRTIĆ U ŠESTANOVCU I  ZADVARJU MOLIMO VAS JAVITE SE SESTRI NA TELEFON ŠKOLSKE AMBULANTE  RADI DOGOVORA.

Barem 3 dana prije pregleda, dužni ste dostaviti nadležnom školskom liječniku  sljedeću dokumentaciju:

• Upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj (UPITNIK ZA RODITELJE)
  • Školski liječnik  će preuzeti izvod iz kartona  i ispis cijepljenja pedijatara dr Vulić, dr Fabijanić i spec. obiteljske medicine dr Braice. Ostali moraju sami telefonski  kontaktirati nadležnog pedijatra i  dogovoriti da se navedena dokumentacija šalje na službeni mail medicinske sestre školskog tima sanja.lelas@nzjz-split.hr
  • Dodatna dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, Mišljenje predškolske ustanove/ vrtića o razvojnimaspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)
  • Prema preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, pri upisu će se obaviti cijepljenje MO-PA-RU i IPV (Poveznica https://www.hzjz.hr/priopcenja-mediji/preporuke-o-provedbi-obveznog-programa-cijepljenja-tjekom-epidemije-covid-19/).

VAŽNO!

• Prilikom dolaska na pregled, u pratnji smije biti samo jedan roditelj, a dolazi se točno u vrijeme termina za pregled.
  • Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu i čekaonicu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.
  • Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.
  • Odrasle osobe u pratnji molimo da dođu sa zaštitnom maskom.
  • Obavezno donijeti iskaznicu cijepljenja i zdravstvenu iskaznicu.
  • Prije ulaska na pregled, roditelj će ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom za sebe i dijete (IZJAVU DIJETE/RODITELJ)
  • OŠ - Josip Pupačić - Omiš,
  • OŠ "1.listopada 1942." Čišla,
  • Gornja Poljica - Srijane,
  • Jesenice - Orij,
  • dr. fra. Karlo Balić - Šestanovac

Branka Huljev, dr. med., spec. šk. med.

branka.huljev@nzjz-split.hr

Sanja Lelas, medicinska sestra

sanja.lelas@nzjz-split.hr

Tel.: 021/861-387

ponedjeljak, srijeda, petak 07: 00 -14:30 / utorak, četvrtak 13:00 - 20:30

Priloženi dokumenti:
Upitnik_za_roditelje.doc (42.00 KB)
Izjava_nzjz_sdz_dijete_i_roditelj.doc (28.00 KB)

objavio: Jasminka Mladinov   datum: 13. 5. 2020.