Osvrt na humanitarnu akciju „Pečem, prodajem i činim dobro“

Slijedeći primjer šestaša, koji su oduševljeno prihvatili i podržali ideju Laure Škarice te njenom inicijativom započeli humanitarnu akciju Pečem, prodajem i činim dobro, radosna srca priključili su se i svi ostali razredi PŠ Kostanje. Humanitarna akcija kojoj je cilj prikupiti novac za dobrotvornu organizaciju Marijini obroci, nastavila se održavati za vrijeme velikih odmora u razdoblju od 9. do 20. prosinca. Učenici viših i nižih razreda neumorno su iz dana u dan donosili i kupovali različita peciva koja su pripremili uz pomoć svojih vrijednih mama. Prikupljen je hvalevrijedan iznos koji ćemo svi zajedno kao lijepu, velikodušnu gestu humanosti i dobrote pokloniti onima kojima je pomoć zaista potrebna. Neprocjenjiv i teško opisiv bio je osjećaj promatranja djece koja su s izrazitim veseljem, neizrecivom srdačnošću pristupala stolu Marijinih obroka, i onda kada su se nalazila u ulogama kupaca, i onda kada su oni donosili hranu na stol. Kako su se oni u tim trenutcima osjećali, najbolje govore njihovi osvrti u kojima kažu:

„Osjećam se puno bolje jer sam pomogao ljudima.“ (Mijo Matijević, 1. r.)

„Ponosan sam zato što sam pomogao.“ (Ivo Tičinović, 1. r.)

„Ja sam presretna jer sam pomogla gladnoj djeci.“ (Gabrijela Škaričić, 1. r.)

„Želim ponovno sudjelovati u humanitarnoj akciji.“ (Toma Jerčić, 1. r.)

„Pekla sam pizzu i želim opet.“ (Karla Mandalinić, 1. r.)

„Meni se humanitarna akcija Marijini obroci jako svidjela. Bilo mi je jako drago peći razna peciva i super je što smo svi zajedno sudjelovali i sakupili puno novaca.“ (Ana Škaričić, 5.r.)

„Moje mišljenje je da takve akcije treba poticati i da je dobro da učinimo dobro djelo prije Božića. Najbolje u ovoj akciji bilo je to što smo svi bili složni, udružili svoje snage i dali najbolje od sebe. Ova akcija je posebna i drugačija od drugih jer je trajala skoro dva tjedna, a svaki smo dan odlazili siti, ispunjeni i sretni jer smo imali priliku nekome pomoći i napraviti dobro djelo." (Mateo Matijević, 7. r.).

Ponosni na svoju djecu, zahvalni roditeljima i njima na nesebičnosti, velikodušnosti, izvrsnoj poduci i primjeru nama odraslima, učitelji PŠ Kostanje odlučili su počastiti svu djecu i uzvratiti im makar mali dio dobrote i ljubavi koju su oni od srca poklonili. 23. prosinca, zadnjeg radnog dana prije božićnih praznika, učiteljice i učitelji ispekli su razna peciva i slastice kojima su počastiti učenike i na taj način zaokružili provođenje humanitarne akcije Pečem, prodajem i činim dobro.

Našim učenicima želimo da ove divne uspomene zajedničkoga blagovanja, nesebičnog darivanja, toplog, srdačnog, božićnog ozračja pohrane i sačuvaju u svojim srcima. Na mjestu gdje je sve ovo započelo, proklijalo, gdje se rodilo. Ostavši tamo, vječno će trajati.

objavio: Ivana Jerčić   datum: 23. 12. 2019.