INFORMACIJE O UPISIMA U SREDNJU ŠKOLU

Drage osmašice i osmaši! Poštovani roditelji!

Približava nam se upis u srednju školu. Za sve osmašice i osmaše i njihove obitelji ovo je vrlo stresno razdoblje.Stoga vas molimo za suradnju sa školom i razrednicima te za praćenje i pravovremeno izvršavanje svih vaših obaveza vezanih uz upis u srednju školu.

Budući da se prijave u srednje škole vrše na stranici www.upisi.hr s elektroničkim identitetom iz sustava AAI@EduHr bilo bi dobro da provjerite imate li kod kuće papir s potrebnim podacima. Ako je učenik izgubio te podatke treba se javiti učiteljici informatike radi izdavanja novog identiteta.

Svim osmašicama i osmašima želimo uspješne upise u željene srednje škole i puno uspjeha u daljnjem školovanju.

Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ) jest središnji informacijsko-administracijski servis putem kojeg učenici koji planiraju nastavak školovanja u srednjoškolskim ustanovama prijavljuju upis u obrazovne programe, odnosno srednju školu.

Sustav pokriva cijeli proces, od pretraživanja obrazovnih programa prema željenim kriterijima, prijava odabranih programa te uvida u rezultate po tim programima, do ostvarivanja prava na upis u srednju školu.

Za svaki obrazovni program moguće je pregledati detaljne informacije koje sadrže opis programa, strukturu bodovanja, popis preduvjeta i ostale važne informacije o programu.

Obrazovni programi koji se žele upisati dodaju se na listu prioriteta koja se može mijenjati do propisanog roka.

• Listu prioriteta treba pažljivo pripremiti tako da se na vrh liste postavi obrazovni program koji se najviše želi upisati, a zatim i ostali, željenim redosljedom. Sukladno tome, kandidat će se optimalno rasporediti na obrazovni program koji mu je najviši na listi prioriteta, a za koji se, prema ostvarenim bodovima, nalazi u sklopu upisne kvote.
  • Važno je da kandidati provjere jesu li im svi obrazovni programi na listi prioriteta poredani prema njihovim željama i mogućnostima jer nakon zaključavanja odabira programa odnosno škola, nikakve izmjene više neće biti moguće. Važno je, također, da se na listi prioriteta nalaze samo obrazovni programi koje kandidat doista namjerava upisati. Postavljanje obrazovnog programa na listu prioriteta podrazumjeva ozbiljnu namjeru da se takav program i upiše.
  • Lista odabranih obrazovnih programa zaključava se svim kandidatima na propisani datum. Učenik i roditelj/ skrbnik zatim potpisuju prijavnicu čime potvrđuju listu prioriteta, odnosno odabir učenika.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka, kandidati stječu pravo upisa u obrazovni program svog najvišeg prioriteta, odnosno stječu pravo upisa u programe u kojima se nalaze u sklopu upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju.

Učenik svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na obrascu (upisnici) dostupnom na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a, koji je dužan dostaviti u srednju školu do propisanoga roka.

Nakon što učenik potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/ skrbnika na obrascu (upisnici) te nakon što g dostavi srednjoj školi, uz ostalu dokumentaciju potrebnu za upis, učenik je upisan u I. razred srednje škole.

O postupku prijava i upisa učenika u I. razred srednje škole možete saznati na stranicama Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole.

HODOGRAM AKTIVNOSTI

LJETNI UPISNI ROK

Početak prijava u sustav

25.5.2018.

Početak prijava obrazovnih programa

26.6.2018.

Završetak prijave obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere

2.7.2018.

Provođenje dodatnih ispita i provjera te unos rezultata

3.7.- 6.7.

Rok za dostavu dokumentacije redovitih učenika (stručno mišljenje HZZ-a i ostali dokumenti kojima se ostvaruju dodatna prava za upis)

26.6.2018.

Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete

9.7.2018.

Završetak prijava obrazovnih programa i početak ispisa prijavnica

10.7.2018.

Krajnji rok za potpisivanje prijavnica (u osnovnoj školi)

12.7.2018.

Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete ili potpisali prijavnice

Objava konačnih ljestvica poretka

13.7.2018.

Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja srednje škole (potvrda školske medicine, potvrda obiteljskog liječnika ili liječnička svjedodžba medicine rada, i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis) u srednju školu

13.-19.7.2018.

Dostava potpisanog obrasca o upisu u I. razred srednje škole (upisnice) u srednju školu u koju se učenik upisao

(škole same određuju točne datume za zaprimanje upisnica)

Objava okvirnog broja slobodnih mjesta za jesenski upisni rok

20.7.2018.

Službena objava slobodnih mjesta za jesenski upisni rok

11.8.2018.

JESENSKI UPISNI ROK

Početak prijava u sustav i prijava obrazovnih programa

21.8.2018.

21.8.2018.

Završetak prijave obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere

22.8.2018.

Provođenje dodatnih ispita i provjera te unos rezultata

23.8.2018.

Završetak unosa rezultata s popravnih ispita

Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete

24.8.2018.

Završetak prijava obrazovnih programa i početak ispisa prijavnica

27.8.2018.

Krajnji rok za potpisivanje prijavnica (u osnovnoj školi)

29.8.2018.

Objava konačnih ljestvica poretka

30.8.2018.

31.8.2018.

(škole same određuju točne datume za zaprimanje upisnica)

Objava slobodnih upisnih mjesta nakon jesenskog upisnog roka

1.9.2018.

objavio: Davorka Dadić   datum: 21. 5. 2018.