Dan sigurnijeg interneta 2018.

Međunarodni Dan sigurnijeg interneta (Safer Internet Day - SID) ove godine obilježava se u utorak, 6. veljače 2018. pod motom Stvaranje, povezivanje i dijeljenje poštovanja:

Bolji internet počinje s vama.

Centar za sigurniji Internet (www.csi.hr) i ove godine sudjeluje u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta (#DSI2018) provođenjem niza aktivnosti. Ovogodišnji Dan sigurnijeg interneta se organizira u sklopu projekta „Safer Internet Centre Croatia: Making internet a good and safe place” (2015-HR-IA-0013) kojega sufinancira Europska unija iz programa Department C - Connecting Europe Facility (CEF).

Program ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta obuhvaća:

• Online predavanje za učitelje o sigurnosti na internetu
  • Online predavanje za djecu
  • Edukacijski paket za obilježavanje Dana sigurnijeg interneta
  • Web kviz putem kojeg djeca mogu na sam Dan sigurnijeg interneta 06.02.2018. od 7 do 19 sati i osvojiti jedan od tri ponuđena mobitela (kviz će biti dostupan na stranici www.dansigurnijeginterneta.org)
  • Objavljivanje stručnih članaka te materijala za rad koji će biti dostupni na web stranici Centra za sigurniji Internet,
  • Letke, plakate i savjete za sigurno korištenje interneta te pregled najnovijih trendova

29. siječnja 2018. – Nove, redizajnirane brošure o zaštiti djece i mladih na internetu, tiskane u nakladi Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM-a), odaslane su proteklog tjedna na adrese svih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj kako bi se podijelile učenicima petih razreda na Dan sigurnijeg interneta 6.veljače.

Brošura pod naslovom „Kako zaštititi dijete u svijetu interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona“ sadrži praktične i korisne savjete o opasnostima i sigurnosti na internetu, zaštiti privatnosti i osobnih podataka, načinu ponašanja i odgovornoj uporabi društvenih mreža, a dio je HAKOM-ovog programa informiranja djece i roditelja koji se provodi suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja.

Program je osmišljen na način da se svake godine čitavoj generaciji učenika petog razreda dostavi dovoljna količina otisnutih primjeraka u škole, a učenici ih potom mogu odnijeti u svoje domove i zajedno s roditeljima odvojiti malo vremena za razgovor o temama iz brošure. Predstavljanje ovog, drugog izdanja HAKOM-ove brošure, bit će prigodom Dana sigurnijeg interneta.

objavio: Davorka Dadić   datum: 6. 2. 2018.