Listopad u PŠ Kostanje

Ovaj listopad je bio jako aktivan u našoj školi. Obilježili smo nekoliko važnih dana:

Dan škole - Naša škola obilježava svoj dan svake godine 1. listopada. Ove godine taj datum je bio nedjelja, ali učiteljice su sa svojim učenicima u ponedjeljak čitale prigodne tekstove, izrađivale panoe, te objasnile učenicima zašto je taj dan važan.

Dan kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje prigodno smo obilježili kao i svake godine. Don Špiro Čikeš je blagoslovio hranu koju su djeca donijela. Nakon zahvale Gospodinu, učenici su blagovali ono što su majke, očevi, bake i djedovi marljivo pripremili.

Terenska nastava u Zakučcu i Omišu - Dana 19. listopada učenici naše škole sa svojim učiteljicama posjetili su HE Zakučac. Ljubazni djelatnici proveli su nas tunelima do generatora i djeci objasnili princip rada hidroelektrane. Poslije su nas odveli do postrojenja iz kojih se upravlja, te djeci objasnili i demonstrirali rad hidroelektrane u prošlosti i danas. Na sva pitanja naših malih istraživača djelatnici su spremno odgovarali . Nakon toga smo posjetili Svetište sv. Leopolda Mandića, također u Zakučcu. Tu nas je dočekao gospodin Neno Bajama koji nam je ispričao o životu sv. Leopolda i o gradnji svetišta. Na kraju terenske nastave otišli smo u PP Omiš. Zamjenik načelnika PP Omiš i ostali djelatnici približili su djeci rad policije, detaljno im objasnili i odgovarali im na njihova pitanja. Pokazali su im pritvorske čelije, oružje, automobile, motore... Puni dojmova, učenici su se vratili svojim kućama.

Dan maslina - Vrijedni učenici nižih razreda  naše škole, 21. listopada, brali su masline u školskom masliniku. Uz pjesmu i šalu berba je brzo prošla. Masline ćemo poslati u uljaru na preradu te ćemo dobiti kvalitetno maslinovo ulje.

objavio: Mirela Miličević   datum: 8. 11. 2017.