Svečana promocija zbornika učeničkih radova

Djeca Oca milosrđa
Split, 15. studenoga 2016.

Katehetski ured Splitsko-makarske nadbiskupije u povodu jubilarne Godine milosrđa organizirao je natječaj literarnih i likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola na temu „Djeca Oca milosrđa“. Od mnoštva pristiglih materijala dva prosudbena povjerenstva napravila su izbor najboljih radova koji su objavljeni u zborniku „Djeca Oca milosrđa“. Svečana promocija Zbornika upriličena je u utorak, 15. studenoga 2016. u prepunoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu.

Zbornik su priredile vjeroučiteljice Marina Šimić i Mirjana Vučica, a predstavili su ga mons. Marin Barišić, splitsko-makarski nadbiskup, Marina Šimić, vjeroučiteljica u Osnovnoj školi Tučepi i dr. sc. Dubravka Kuščević, profesorica na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Splitu.

U Zborniku je objavljeno 145 literarnih i 58 likovnih radova iz 56 različitih osnovnih i srednjih škola Splitsko-makarske nadbiskupije i drugih biskupija. Ukupno je nagrađenih po 9 literarnih i likovnih radova: po tri najbolja literarna i likovna rada od 1. do 4. razreda osnovne škole, od 5. do 8. razreda osnovne škole i od 1. do 4. razreda srednje škole.

Potom je uslijedilo proglašenje najboljih radova, a svi učenici i voditelji su iz nadbiskupovih ruku primili krunicu i Zbornik. Nadbiskup je svima koji su sudjelovali u priređivanju Zbornika uručio prigodni dar. Također svim učenicima i mentorima čiji su radovi objavljeni u Zborniku Katehetski ured poklonio je po jedan primjerak.

(*tekst je preuzet sa stranice Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije)

Nagrađeni učenici naše Škole:

Kristofer Čović Šarac, 5. r., "Lice Očeva milosrđa"

(Nagrađeni rad - 1. mjesto u kategoriji literarnih radova)

Voditeljica: Ljubica Tabak

Sara Dinčić, 5. r., "Na poljima zelenim"

(Nagrađeni rad - 3. mjesto u kategoriji literarnih radova)

Rad učenice Josipe Šaškor, 5. r.,

"Moja divna obitelj" objavljen je u Zborniku radova.

Lice Očeva milosrđa

Obitelj koja mi znači sve,

uz koju se s Kristom budim

lice je Očeva milosrđa.

Ono polje moga dida,

oživljena trava i stabla

lice su Očeva milosrđa.

Kad se igram s prijateljima,

kad zabijem gol i pobijedim

to je lice Očeva milosrđa.

Kad dobijem dobru ocjenu

i kad se svi vesele

to je lice Očeva milosrđa.

Kristofer Čović Šarac. 5. r.

Na poljima zelenim

Na poljima zelenim,

na brežuljcima raskošnim,

Isus u bijeloj haljini,

za njim sva djeca svijeta.

Iznad velikog oblaka,

Božje lice sve nas gleda.

U duši osjetim:

Isus me zove,

srce mi blago dodiruje,

Navečer se pomolim,

a Njegovo svjetlo u sobi zasja.

U snovima vidim Isusa na putu.

Njegovo lice moje lice žari.

Dok me Isus zove,

trešnje, smokve i breskve

Njegovim se glasom hrane.

I cvijeće u svim bojama cvate

pod Njegovim stopama i pogledima.

Isus se smije

u cvrkutu ptica

i u glasu moje mame.

U Kristovom licu

i moje će srce

Očevim milosrđem gorjeti.

Sara Dinčić, 5. r.

Moja divna obitelj

Proljeće je u Godini milosrđa. Bog nam je podario toliku ljepotu u prirodi. Moja je ljepota moja obitelj i Gospodinu sam zahvalna na njoj.

Mi smo mala, ali dragocjena zajednica: mama, tata, sestra i ja. Mama je nježna, draga osoba, moja tješiteljica i uzor. Ona mi otkriva lice Gospodina da me vodi pravim putem, kako bi postala barem približno dobra osoba kao ona. Njezine nježne ruke u tuzi me tješe, a blistavim pogledom me ohrabruje. Moj tata je dobar i pošten čovjek. Ljubav prema meni i mojoj sestri ne iskazuje riječima, nego djelima. Zahvalna sam Gospodinu što mi je dao oca.

Želim živjeti po uzoru na moje roditelje i sestru koja je najbolja sestra na svijetu. S njom razgovaram o svemu. Ako nešto ne znam, uvijek mi pomogne ili se barem potrudi pomoći.

Na katu svoje kuće imam lastavicu s mladima. Koliko god puta odletjela, uvijek se vrati svojim ptićima. Podsjeća me na moju mamu. Znam da me ona nikad neće ostaviti. Hvala ti, Bože za sve ljepote, a pogotovo za najveće milosrđe – moju divnu obitelj.

Josipa Šaškor, 5. r.

Priloženi dokumenti:
Zbornik-radova2016.pdf (468.13 KB)

objavio: Administrator   datum: 16. 11. 2016.