DAN KRUHA

„(…) Molimo za kruh svagdašnji,

da bismo ga imali koliko trebamo,

a dijeleći

s onima koji ga nemaju,

da bismo ga svi s blagoslovom imali u izobilju. (…)“

(Josip Prudeus)

Dan kruha

Zajednička svečanost obilježavanja Dana kruha, roditelja, rodbine, učenika i učitelja OŠ „1. listopada 1942.“ Čišla i PŠ Gata, održana je 17. listopada 2016. godine na školskom igralištu. Predivan sunčan dan okupio nas je u zahvalnosti i zajedništvu oko jednoga stola.

Prigodne recitacije ponukale su nas na razmišljanje o tome koliko je toga potrebno s neba, iz zemlje i od čovjeka za kruh koji tako jednostavno svakoga dana dodirujemo i blagujemo. Podsjetile su nas da je kruh veliko dijeljenje, kako bismo ga svi s blagoslovom imali u izobilju, poučavajući nas da budemo i mi dobri kao kruh sa svima oko sebe.

Nakon izrečene zahvalnosti Bogu blagoslovom i molitvom, uživali smo u blagovanju bogatstva plodova sa zajedničkoga blagdanskoga stola, ne zaboravljajući na one kojima je potrebna naša pomoć, s kojima je potrebno podijeliti kruh da bi i nama prijao bolje. Ponovo smo se prisjetili drage nam obitelji Kovačić iz Kučića i na njihov račun bit će uplaćena prikupljena novčana sredstva.

Hvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali u ovoj našoj tradicionalnoj svečanosti, koja nas uči skromnosti, plemenitosti, suosjećanju i brizi za bližnjega, jer međusobno pomažući jedni drugima osjećamo se bolje čineći dobro za drugoga.

Zrinka Pavković

Fotografije: Jasminka Mladinov

objavio: Zrinka Pavković   datum: 23. 10. 2016.