SJEĆANJE NA VUKOVAR - PŠ DUBRAVA

Dana 18. 11. u našoj se domovini obilježava Dan sjećanja na Vukovar. Taj smo dan i mi obilježili u našoj školi. Čitali smo pjesme o gradu heroju i pogledali prezentaciju o Vukovaru za vrijeme rata. Učiteljica nam je podijelila bijele papire koje smo  izrezali u obliku srca i u njih napisali poruku Vukovaru. Mi četvrtaši rezali smo slova, a drugaši križeve i golubice od kojih smo napravili pano. Poslije odmora smo pokraj upaljenih svijeća u obliku srca izmolili molitvu  za sve žrtve u Vukovaru i cijeloj Hrvatskoj.

Vukovar je grad heroj i grad kojega nikada neću zaboraviti.

Ante Bašić, 4. r.

PORUKE VUKOVARU

Vukovaru, imaš snagu i izdržljivost. Jedna duša je u tebi.

Roko Čotić, 2. r.

Hvala ti na ljubavi i slobodi.

Josip Juginović, 2. r.

Divim ti se grade. Ne želim da opet bude rat u Vukovaru, mom junaku.

Mate Komić, 2. r.

Hvala ti Vukovare za slobodu, za mir koji smo dobili zbog tvoje hrabrosti. Nikada te neću zaboraviti grade heroja.

Ante Bašić, 4. r.

Vukovare, ti si grad heroj. Borio si se do zadnjega daha i nikad nisi odustao. Divim se tebi i ljudima koji su dali život za našu domovinu. Danas si slobodan grad.

Marko Bešlić, 4. r.

Hvala ti što smo slobodni. Ti si naš heroj i zato te volimo. Žao mi je za sve što ti se dogodilo. Bio si jak i obranio nas od zla.

Mirko Juginović, 4. r.

Hvala ti na slobodi. Uvijek ćeš biti grad heroj. Volim te i nikada te neću zaboraviti.

Martina Sinovčić, 4. r.

objavio: Ana Beović   datum: 1. 12. 2015.