"Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir"

Vjeroučenici područne škole Gata i područne škole Dubrava pridružili su se molitvenoj inicijativi „Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir“  koju je pokrenulo Međunarodno katoličko djelo Papinskog prava Crkve u potrebi.

Cilj ove inicijative je sjedinjenje u molitvi milijun djece iz cijeloga svijeta po mogućnosti 18. Listopada u devet sati ujutro ali ukoliko to nije moguće može i neki drugi dan i neki drugi sat jer Bog nije ograničen vremenom. Ove godine 18. je bio nedjelja stoga je ova molitvena akcija u našoj školi provedena prije a učenici su potaknuti na molitvu i u točno naznačeno vrijeme 9.00 sati.

Ostvarenju ovog projekta, prethodila je priprema. Podijeljeni su plakati i letci predviđeni za ovu prigodu. Uz kratko tumačenje značenja ove molitvene inicijative hodočastili smo u Gospina svetišta „Gospa od Smova“ i „Gospa od začeća“ moleći po jedno otajstvo misijske krunice za svaki kontinent. Izrađivali smo golubice mira od papira i u njih pisali molitvice za mir.

Bože molim te za mir u svijetu i za mir u obiteljima. Molim sve ljude da se ujedine za mir da ne potiču rat i mržnju. Bože molim te.

Marko Bešlić 4.r.

Molim te Bože da u svijetu bude mir. Molim te da zli ljudi postanu dobri i molim te da roditelji budu dobri prema svojoj djeci i da ih odgajaju u miru. Amen.

Mirko Juginović 4.r.

Molim da na svijetu ne bude rata, da ne izrađujemo bombe, rakete, pištolje i puške i da u našem svijetu ne bude rata. Molim te da loši ljudi postanu dobri. Amen.

Josip Juginović  2.r.

Molim za mir. Molim za sve ljude da ne bacaju hranu. Molim te Isuse da svima pomogneš.

Mate Komić 2.r.

Želim mir na svijetu, da ne bude rata i da zločesti postanu dobri.

Roko Čotić 2.r.

Molim te Bože za mir u svijetu, obiteljima i u srcima. Amen.

Lena Buljubašić 4.r.

Dragi Bože htio bi da na svijetu nema svađa i da prestane kriza s imigrantima, da nema rata i neka bude ljubav i mir. Molim te Bože pomozi nam.

Kristijan Laušić 4.r.

Dragi Bože donesi mir ovome svijetu, da više ne bude grijeha nego ljubav i mir, hvala ti Bože.

Nikola Radostić 4.r.

objavio: Ljubica Tabak   datum: 2. 11. 2015.