Milijun djece moli zajedno

Tijekom mjeseca listopada 2014. godine učenici naše škole uključili su se u međunarodnu akciju Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir koja je 2005. godine potekla iz Karakasa u Venezueli.

Cijeli mjesec predano smo sudjelovali u različitim aktivnostima. Molili smo zajedno, izrađivali krunice od različitih materijala i pisali molitve za mir. Djeci svijeta pridružili smo se zajedničkom molitvom 18. listopada 2014. godine u 9.00 sati.

Molitva za mir

Bože,

molim te da svijetu podariš mir, da ljudi ne ratuju, da se ne svađaju nego da se vole i poštuju. Molim te da sva djeca na svijetu imaju veselo i sretno djetinjstvo. Molim te za mir i da zemlja bude baš kao tvoje kraljevstvo!

Amen.

Kate Jerončić, 7. r.

Dragi Bože!

Molim te da pomogneš svim ljudima koji su progonjeni i ubijani zbog vjere.

Prosvijetli razum imućnima pa će možda pomoći potrebitima.

Udijeli čisto srce okrutnima.

Pomozi neodlučnima u vjeri, pomnoži im vjeru.

Spasi sve ljude koji pate od teških smrtnih bolesti.

Bože, pomozi i meni da se uvijek s radošću vratim u kuću tvoju.

Ivana Bogdanović, 7. r.

Molitva za mir

Dragi Bože,

molim te za mir na ovom svijetu. Čuvaj ljude u ratnim zemljama i hrabre ljude koji brane svoju domovinu. Pomozi svim ljudima da shvate kako je sloga i ljubav prema drugima i Tebi najvažnija u životu. Pomozi im da nauče cijeniti ljubav, sreću i mir koje si im ti podario, da uvijek gledaju dobru, a ne samo lošu stranu. Neka traže ljubav i sklad u svemu. Na kraju, zahvaljujem Ti na ljudima koji uvode mir i što u mojoj zemlji nema rata.

Amen.

Pina Beović, 8. r.

objavio: Ljubica Tabak   datum: 25. 11. 2014.