Odlazak u Hrvatski Caritas i GKM

Split, 29. svibnja 2014.

Terenska nastava učenika viših razreda PŠ Kostanje odvijala se u užoj splitskoj jezgri. Planiran je posjet i upoznavanje s djelovanjem splitske podružnice Hrvatskog Caritasa gdje smo imali priliku upoznati ''naše gore list'', gospodina Slavka Jerončića rodom iz Seoca, ravnatelja te institucije. Nakon što su naši učenici odnijeli sakupljenu humanitarnu pomoć u predviđenu prostoriju, imali smo priliku upoznati rad Hrvatskog Caritasa. Gospodin Slavko nas je proveo različitim prostorijama u kojima se slaže i sortira sakupljeni materijal, upoznali smo volontere i saznali da se odjeća, obuća i ostalo može ostaviti i u kontejnerima ispred ulaza u Caritas. Učenici su pomno pratili izlaganje gospodina Slavka te vjerujemo da su još odlučniji u nastavljanju karitativnog djelovanja.

Nakon posjeta Hrvatskom Caritasu, šetnjom smo stigli na Prokurative, stari gradski trg gdje nam je nastavnik Domagoj Mijan održao kraće predavanje o Dioklecijanovoj palači i povijesti Splita nakon čega smo išli u GKM gledati predstavu Mali princ. Učenici su bili jako zadovoljni doživljenim i izvrsno su reagirali na predstavu.

Smisao terenske nastave je da učenicima potiče intelektualnu radoznalost te utječe na stvaranje kvalitetnih odnosa unutar odgojno-obrazovne skupine. Voditelji i organizatori terenske nastave imaju na umu upravo ove postulate te se trude učenicima osigurati nova iskustva i spoznaje, stoga ni ne čudi izvrstan odaziv (da ne kažem stopostotan) učenika na svaku školsku terensku nastavu.

objavio: Nikolina Radmilo   datum: 8. 6. 2014.