HUMANITARNA AKCIJA ZA POMOĆ UNESREĆENIMA U POPLAVI

„I oni trebaju našu pomoć...“

OŠ „1.listopada 1942.“ Čišla, 19. – 26. svibnja

Potaknute nesrećom koja je pogodila mnoge ljude tijekom ovogodišnjih poplava, učenice 8. razreda (Ivanka Dinčić, Petra Bašić i Lara Beović) izrazile su želju za organizacijom humanitarne akcije koja bi barem malo ublažila tragediju koja se odvijala u Slavoniji, Baranji i šire. Škola na čelu s ravnateljem je objeručke prihvatila prijedlog te započela akciju. U dogovoru s područnim školama, akcija se odvijala na 5 adresa. Prikupljalo se nekvarljivu hranu, odjeću, obuću, higijenske potrepštine i ostalo.

Sve škole su imale jako dobar odaziv te je završetak akcije još jednom dokazao kako Poljičani imaju jako veliko srce i da su uvijek spremni pomoći.

PŠ Kostanje, koja je inače poznata po karitativnom djelovanju, sakupljena je sredstva već u sklopu svoje terenske posjete Hrvatskom Caritasu u Splitu odnijela i proslijedila najpotrebnijima. Učiteljice PŠ Tugare su u dogovoru s roditeljima novac (2.497,00kn) prikupljen u zajedničkoj akciji uplatile na žiro račun Hrvatskog Caritasa, a PŠ Gata i PŠ Dubrava su sakupljena sredstva preusmjerila u matičnu školu. Prijevoz prikupljenog materijala je dogovoren pa smo na čekanju.

Karitativno djelovanje je višestruko poticano i nagrađivano, a interes učenika je više nego jasan pokazatelj u kakvim vrijednostima su odgajani i usmjeravani. Roditelji su nosioci odgoja i vrijednosti koje prenose na svoju djecu, stoga smatram kako je i ovdje potrebno nagalasiti i posebnu zahvalu uputiti roditeljima učenika i ostalim stanovnicima okolnih mjesta što su se odazvali u ovako velikom broju.

Hvala Vam u ime onih koji su potrebni, a teško im je pitati!

objavio: Nikolina Radmilo   datum: 8. 6. 2014.