BOŽIĆNA PRIREDBA 2013.

OŠ ,,1. listopada 1942.'' Čišla

20. prosinca 2013.

Veselje ti navješćujem, puče kršćanski.

Jer se kralj u Betlemu, rodi nebeski.

Još mali, u štali, kog stvorenje svako slavi,

štuje, diči, jer je pravi, on naš Spasitelj i Otkupitelj.

Pored njega stoji Majka, Djeva Marija

pa sveg svijeta Spasitelja lijepo povija.

Svečana božićna priredba i  ove godine odvijala se u školskoj dvorani, a matičnoj školi su u goste stigli i učitelji i učenici PŠ Gata. Budući da je svake godine priredba otvorena za javnost te su svi više nego dobrodošli, i ove godine je dvorana bila premala da primi sve zainteresirane.

Učenici i njihovi mentori potrudili su se te pripremili dvanaestak točaka tijekom kojih su pokazali svoja dramska, recitatorska, glasovna  i plesna umijeća. Voditeljice programa bile su sedmašice Pina Beović i Andrea Šipalo. Nakon uvodnih riječi i toplih pozdrava najavile su ravnatelja škole, gospodina Ivu Sladojevića koji je pozdravio sve prisutne te im zaželio ugodne i sretne nadolazeće blagdane.

Prvi su nastupili učenici sedmog razreda koji su pripremili igrokaz Mile Gojsalić. Priču o mladoj djevojci, poljičkoj Juditi, koja je spasila naša Poljica od turske sile žrtvujući svoj mladi život. Slijedila je kratka recitacija Tri mudraca učenika drugog razreda. Prvaši su nam se predstavili s Porukama majstora, a drugaši su zaplesali uz ritmove Kauboja i Indijanca. Školska klupa je bila mudri savjetnik mladoj i neiskusnoj prvašici. Gaćani su nas oduševili s recitacijom o mjesecima u godini i živahnoj glazbenoj točci All I Want for Christmas is You. Svaka čast! Recept Djeda Božićnjaka su potražili drugaši, a četvrtaši su nam čestitali Božić. Školski zbor i ,,englezi'' pripremili su Auld lang syne i Radujte se narodi, a kao šlag na kraju, atmosferu su zagrijali trećaši s plesnom točkom Badnja večer.

Na samom kraju programa voditeljice su nam uputile srdačnu poljičku čestitku:

Na dobro Vam došla Badnja večer, Božić, Stipandan, Ivandan, Mladinci, Mlado lito, Vodokršće i sve vrime godišće!

objavio: Nikolina Radmilo   datum: 11. 2. 2014.