Osvrt na Lidrano 2014. godine

Ove godine učenici 7. razreda OŠ “1. listopada 1942.“ Čišla mnogo su se pripremali za Općinski susret Lidrano koji se održao u OŠ Srijane 23. siječnja 2014.godine. Sve je započelo pozivom naše drage knjižničarke Nikoline Radmilo u školsku knjižnicu. Pokazala nam je Poljičku poemu Branke Mihanović koju smo već dobro upoznali u  pripremi terenske nastave, a zatim je pročitala tekst za povijesno-dramski igrokaz Mila Gojsalić. Bili smo oduševljeni idejom nastavnice Nikoline koja je sama napisala dramatizaciju Poljičke poeme i svoj ponos na  povijest Poljica prenijela  na nas, a mi ćemo taj poljički ponos vlastitim dramskim izrazom prenositi dalje.

Odmah smo se bacili na posao dijeljenja uloga i učenjem teksta. Često smo vježbali u Domu u Gatima. Naše probe bile su pune smijeha i radosti pa čak i umora. Dobili smo kostime i rekvizite. Božićni nastup u školi doživjeli smo kao generalnu probu uoči Lidrana.

Došao je taj dan, bili smo u strahu hoćemo li zakasniti, hoćemo li dobro izvesti našu predstavu. Stigli smo u Srijane. Bila je vesela atmosfera, sprijateljili smo se s prijateljima iz mnogih  škola. Presvukli smo se i spremili za nastup. Čuli smo mnogo raznih igrokaza i recitala koji su nas oduševili. Napokon je došao red i na nas, ali  nam nije bilo jasno zašto je jedan član  povjerenstva bio isključen. Jesu li dovoljna dva člana u povjerenstvu?

Nastupili smo i jako uživljeni u svoje uloge, u potpunosti uneseni u predstavu. Ostali sudionici i prisutni nisu mogli sakriti svoje zadovoljstvo i oduševljenje te su nam redom čestitali. Nakon nas nastupili su učenici s još dvije predstave dok smo se mi presvlačili i spremali kostime.

Domaćini su nas počastili sendvičima i osvježili sokom. Nakon nekog vremena ušli smo u dvoranu gdje su se održavale recitacije i igrokazi, gdje smo saznali rezultate. Na županijsko Lidrano prošli su domaćini i predstavnici OŠ Josipa Pupačića.

Gospodin Josip Sebeledi, predsjednik povjerenstva, došao je na pozornicu i komentirao igrokaze, među ostalima i naš. Bilo nam je žao što gospodin Sebeledi u našem glumačkom radu nije prepoznao nešto što bi se moglo pohvaliti. Pohvala kostimografiji ne djeluje motivirajuće.

Učenice 7. r.

objavio: Administrator   datum: 11. 2. 2014.