ADVENT U NAŠOJ ŠKOLI

U našoj školi i ove godine u duhu adventa sve blista.  Naša knjižničarka i vrijedne učenice napravile su plakat povodom godine vjere Vjera u stihovima hrvatskih pjesnika. Panoi u cijeloj školi pričaju zanimljivu božićnu i zimsku priču. Učiteljice su od stiropora izradile snježne motive za prozore: snjegoviće, pahulje, boriće, zvončiće, anđele…

Za božićnu prodajnu izložbu učenici svih razreda zajedno s učiteljicama izradili su vlastoručne, unikatne ukrase za bor. Starije učenice prihvatle su iglu i konac u ruke jer su vještije od učenika i od filca su sašile zvjezdice. Što one nisu mogle, pomogle su im učiteljice i vrijedne mame, a sa psihologinjom su umjetnički oblikovale kuglice od stiropora.

Na našem hodniku osvanuo je predivan zeleni bor. Mali Isus iz jaslica nasmiješen razveseljava učenike. Još jedan bor poseban je, očaravajuće kreativan. Naša marljiva knjižničarka oživjela je prostor knjižnice neobičnim borom napravljenim od  knjiga i  ukrašen svjećicama. Djeci se ipak on najviše svidio. Na svakom uglu čujete božićne pjesme. Ove godine je najljepši Božić u našoj školi.

Ivana Bogdanović, 5. r.

objavio: Ivana Bogdanović   datum: 18. 12. 2012.