Posjet Splitu

POSJET SPLITU

Ni hladno jutro ni bura 12. prosinca 2012. godine nisu spriječili učenike i učiteljice nižih razreda OŠ Čišla i PŠ Gata u planiranom odlasku u Split.

Krenuli su autobusom na svoju malu zimsku pustolovinu.

Prva postaja bile su im splitske Prokurative, koje su malo razgledali, pojeli svoje marende i  ugrijali se trčeći za znatiželjnim golubovima.

Onda je slijedila prava pustolovina oko svijeta u pedeset minuta! Marljiva djeca-glumci u Gradskom kazalištu mladih zaista su ih poveli na put oko svijeta. U predstavi Životinjski bal kroz oči miševa, zečice, lava, majmuna, zmije, bika, svinje i mnoštva drugih životinja proputovali su Rusijom, Indijom, Havajima, Afrikom, Italijom, Grčkom... Putovanje uz pjesmu i ples bilo je uzbudljivo i nezaboravno!

I na kraju još jedan mali izlet: prvaši i drugaši prošetali su Rivom do trajektne luke te željezničkog i autobusnog kolodvora, a trećaši i četvrtaši posjetili su Dioklecijanovu palaču.

Puni lijepih dojmova i ne mareći za hladnoću sretno su se vratili svojim

kućama.

Učiteljica Meri Vuletić

Životinjski bal

Dana 12. 12. 2012. posjetili smo Gradsko kazalište mladih u Splitu. Uživali smo u mjuziklu Životinjski bal. Glumci su bili odjeveni u prekrasne kostime različitih životinja. Bilo je tu mačaka, miševa, majmuna, lavova, zečica, zebra, roda, leptira... Životinje su plesale ples na glazbu iz kraja u kojem žive. Uživali smo u taktovima sirtakija iz Grčke, flamenga iz Španjolske, hula-hula s Havaja, afričkoga plesa... Predstava nam se jako svidjela jer volimo životinje, kao i ples i glazbu. Bilo nam je drago vidjeti i Antoniu Doru Pleško koja je očarala cijelu Hrvatsku svojim nastupom u Supertalentu.

Učenici 4. razreda

objavio: Administrator   datum: 18. 12. 2012.