Na inicijativu i uz potporu Ministarstva obrazovanja, znanosti i športa, a u realizaciji "Bulaja naklade" i Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNet, na ovim stranicama objavljuju se cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire i šire.Knjige su besplatno dostupne učenicima, studentima,  nastavnicima i profesorima.

Knjige su besplatno dostupne učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima.

Dakle, u dogledno vrijeme na Webu će biti dostupne osnovnoškolske i srednjoškolske lektirne knjige, kako one obavezne, tako i neobavezne, te ostala djela hrvatskih i stranih pisaca: sve pripremljeno prema uobičajenim standardima za objavljivanje lektirnih izdanja, te popraćeno odgovarajućim "kritičkim aparatom" - dodatnim sadržajima poput bilješki o piscu i djelu, napomenama i objašnjenjima, rječnicima manje poznatih riječi, raznim zanimljivostima, ali i novim slikovnim materijalima, zvučnim zapisima, te videom i drugim multimedijskim sadržajima.

Za uporabu eLektira potrebno je imati aktivan elektronički identitet (korisničku oznaku) u AAI@EduHR sustavu. Učenici i učitelji je mogu dobiti od administratora imenika u svojoj školi.

Tekstovi djela objavljuju se se u nekoliko formata: kao interaktivni sadržaj prikladan za pregledavanje na internetu, ali i u PDF formatu koji je spreman za ispis na standardnim A4 pisačima, te u posebno zabavnom "FLIP" formatu.

objavio: Administrator   datum: 8. 10. 2010.