ICT EDUKACIJA

U sklopu projekta ICT Edu, svi ravnatelji osnovnih i srednjih škole e-mailom dobili su 29. rujna dopis od ravnatelja  CARNeta, AZOO i Uprave za informatiku i tehnologije pri MZOŠ-u, o obveznosti organiziranja radionica u školama (s kontaktima zaduženih edukatora).

Naime, ovim je projektom predviđena obvezna, ujednačena edukacija svih odgojno-obrazovnih djelatnika u osnovnim i srednjim školama RH (svi učitelji i nastavnici, stručni suradnici i ravnatelji škola).

Projekt Informacijsko-komunikacijska tehnologija u obrazovanju – ICT Edu provodit će se u dva modula:

MODUL 1 - (za osnovne i srednje škole u trajanju od 220 minuta)

a)    Elektronički identitet u AAI@EduHr sustavu
b)    Sigurnost na Internetu
c)    Komunikacija elektroničkom poštom (CARNetov webmail)
d)    Portal za škole

MODUL 2 – za osnovne škole u trajanju od 180 minuta

a)    Učilica
b)    Digitalni nastavni sadržaji (LMS)
c)    Web kolaboracija   (Adobe Connect Pro)

Provedba projekta planirana je na razini škola i molimo Vas da prvi modul realizirate u razdoblju od
8. studenoga 2010. do 31. kolovoza 2011.

Postupak kontaktiranja edukatora i organiziranja radionica odvija se po sljedećim koracima:

1. Ravnatelj škole kontaktira (e-mailom ili telefonski) pridruženog edukatora najkasnije do 4. studenoga 2010. Zbog zaštite osobnih podataka edukatora, mreža nije objavljena na webu, ali u slučaju gubitka dopisa, informacije možete dobiti na adresi ictedu-ravnatelji@carnet.hr
  2. Ravnatelj škole i edukator zajedno dogovaraju termin, mjesto i uvjete za održavanje radionica (u informatičkim učionicama)
  3. Ravnatelj škole organizira stručni skup prema dogovorenim elementima:
    • organizacija prostora,
    • pozivanje djelatnika-sudionika radionice (obvezno napomenuti da je nužno poznavanje korisničkih podataka elektroničkog identiteta iz AAI@EduHr sustava),
    • osiguravanje svih potrebnih uvjeta za provedbu radionica.

Kako se moduli većinom provode kroz praktični rad sudionika, molimo Vas da ovisno o broju nastavnika, organizirate potreban broj radionica. Na svakoj radionici predviđeno je sudjelovanje trideset nastavnika. Kako je za aktivno sudjelovanje na radionicamanužno poznavanje podataka o korisničkom identitetu u AAI@EduHr sustavu, molimo ravnatelje da svim djelatnicima napomenu da se, ukoliko to već nisu, za dobivanje istih jave školskom administratoru imenika. Popis svih imenovanih administratora imenika nalazi se na stranici Administratora imenika.

Prema odluci MZOŠ-a, edukacija je obvezna za sve učitelje, nastavnike, stručne suradnike i ravnatelje osnovnih i srednjih škola.

Svim sudionicima projekta Informacijsko-komunikacijska tehnologija u obrazovanju – ICT Edu elektroničke potvrde o stručnom usavršavanju izdat će CARnet – Hrvatska akademska i istraživačka mreža, Agencija za odgoj i obrazovanje i ravnatelj/ica matične škole.

*preuzeto  www.carnet.hr*

objavio: Administrator   datum: 8. 10. 2010.