Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Kostanje

U utorak, 15. listopada 2024. godine, učitelji i učenici PŠ Kostanje svečano su obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

U samu svečanost uveli su nas učenici sedmog razreda prigodnim recitacijama. Župnik don Ante Vranković je molitvom i blagoslovom zahvalio Bogu na kruhu i  svim darovima zemlje. U svom uvodnom govoru naglasio je važnost svakodnevnog zahvaljivanja na svim darovima koje primamo, kao i važnost dijeljenja darova s drugima.

Na prekrasno ukrašenim stolovima našlo se pravo bogatstvo različitih plodova, voća, kruha i kolača, u kojima smo svi zajedno uživali u radosnom blagovanju.

Hvala svim vrijednim rukama naših majki i baka koje su pripremile ukusna peciva i slastice.

Pokušajmo svaki dan osvješćivati kako je svaki plod zemlje vrjedniji nego što mislimo, ne uzimajmo darove majke prirode zdravo za gotovo!

„Kada ste zahvalni, strah nestaje i pojavljuje se obilje.“

(Anthony Robbins)

Marija Marčić