« Rujan 2017 »

Razmjena znanja

Programiranje

Programski jezik iz Microsoftove radionice

Obzirom da je dosta djece započelo programiranje u nekoj verziji Basica, napravljena je modernija verzija prilagođena početnicima. I tako je u jesen 2008. izašla prva verzija Small Basica. Preuzeti je možete besplatno na adresi: www.smallbasic.com

Pitajte knjižničare

Knjižničari su zapravo informacijski specijalisti koji se odlično snalaze u gomili znanja kojima smo okruženi. Njihov je posao pribaviti tražene informacije. Super knjižničari na svojem webu nude dobro organiziranu bazu linkova i odgovore na mnoštva pitanja, bilo da se radi o literaturi potrebnoj za referat, seminar, maturalnu ili možda diplomsku radnju.

Treba reći da je www.knjiznica.hr/pitajte-knjižnicare besplatna usluga namijenjena svima koji imaju pristup internetu, bez obzira jesu li članovi neke knjižnice . Na pitanja odgovaraju diplomirani knjižničari hrvatskih narodnih knjižnica temeljem pretraživanja fondova knjižnica uključenih u projekt.