Moj pokolon školskoj knjižnici

Moj poklon školskoj knjižnici

Piše knjižničarka Zrinka Pavković, prof.

Školske godine 2010. /2011. OŠ „1. listopada 1942.“ i PŠ Gata zajedničkim snagama pristupile su provedbi projekta Moj poklon školskoj knjižnici. Zamisao nam je bila da tijekom školskih kulturnih događanja prikupljamo novčana sredstva za obnavljanje knjižnoga fonda i nabavku novih lektirnih naslova. S projektom smo započeli u listopadu, Mjesecu hrvatske knjige, s proslavom Dana zahvalnosti za plodove zemlje. Tom prilikom prikupili smo iznos od 2 330,70 kn i za taj novac kupili potrebne knjige s popisa obveznih lektirnih naslova. Provedbu projekta nastavili smo i u prosincu, na božićnoj prigodnoj prodajnoj izložbi učeničkih radova. Ponovno je prepoznat silan trud i zalaganje koji su uložili naši vrijedni učenici i učitelji u organizaciju i što bolju realizaciju ove izložbe. Prikupljena su novčana sredstva u iznosu od 1 776,00 kn.

Police naše školske knjižnice tako od ove školske godine krase lijepe nove knjige sljedećih naslova: Družba Pere Kvržice, Šaljive narodne priče, Najljepše bajke braće Grimm, Zagrebačka priča, Posada oklopnoga vlaka, Pipi Duga Čarapa, Ja magarac, Moj tata spava s anđelima, Veli Jože i druge priče.

Hvala svima koji su se odazvali našem pozivu na sudjelovanje i na doprinosu u prikupljanju značajnog iznosa od 4 106,70 kn i tako barem malim dijelom obnovili našu knjižnicu potrebnim naslovima. Hvala vam što ste omogućili učenicima naše škole da uživaju u svemu onome lijepome što im knjige mogu pružiti. A vama, dragi naši učenici, poručujemo: „Čitajte sa srcem. Neka vas knjige miluju, tješe, škakljaju, umiruju, uče, čuvaju, zabavljaju, odgajaju i nasmijavaju.“

objavio: Administrator   datum: 4. 12. 2012.