ŠKOLE ZA AFRIKU

Projekt je zajednička inicijativa UNICEF-a, Zaklade Nelsona Mendele i Hamburškog društva za promoviranje demokracije i međunarodnog prava.

U projekt je prošle godine bilo uključena 51 škola u Hrvatskoj, a ove ih je godine prijavljeno 191.

Ciljevi projekta:

Prikupljanje sredstava kako bi se djeci Afrike omogućio pristup obrazovanju i tako im dali priliku za iskorak iz začaranog kruga siromaštva, neznanja i bolesti.

Obogatiti  obrazovne sadržaje o povijesti, zemljopisu i kulturi afričkog kontinenta potaknuti svijest djece o njihovoj ulozi u izgradnji boljeg i pravednijeg svijeta razvijati kod djece solidarnost, marljivost, kreativnost i maštovitost.

Pomoći  djeci da više cijene to što imaju dobre i dostupne škole, učitelje, knjige i pribor, uvjete za učenje, roditeljsku skrb i djetinjstvo u kojem nisu primorani teško raditi.

Koje smo akcije proveli u našoj školi ?

Koordinatorice projekta: Nensi Gale i Jasminka Mladinov

1.  Naša tradicionalna manifestacija Dani kruha-dani zahvalnosti za plodove  zemlje ove je godine imala prodajni karakter, a prikupljena sredstva smo uplatili u korist ovog projekta (ukupno 2312,10 kn). Učenici PŠ Gata tijekom ovih mjeseci gotovo su svakodnevno ubacivali u humanitarnu kućicu – kasicu  UNICEF-a svoje priloge.

2. U mjesecu prosincu školska knjižnica širom je otvorila vrata svim učenicima koji su vrijedno izrađivali novogodišnje  i božićne ukrase, nakit za bor, slike s prigodnim motivima i sl., a na završnoj priredbi, koja se ove godine održala u Domu kulture u Gatima, prodajom učeničkih radova prikupljeno je oko 1400 kn).

Hvala svima na sudjelovanju u akciji!

objavio: Administrator   datum: 25. 11. 2012.