Kurikuralna reforma

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta obavještava stručnu javnost da je u tijeku stručna rasprava o kurikulumskim dokumentima na mrežnim stranicama Cjelovite kurikularne reforme – www.kurikulum.hr

Stručna rasprava

Stručna rasprava o kurikulumskim dokumentima, namijenjena stručnoj javnosti, predstavlja strukturirano stručno savjetovanje u skladu s kojim struka ima priliku svojim znanjem, iskustvom i stručnošću utjecati na konačan sadržaj kurikulumskih dokumenata odnosno na obrazovnu politiku, a koje je izradila Ekspertna radna skupina zajedno sa stručnim radnim skupinama (SRS) i Jedinicom za stručnu i administrativnu podršku (JSAP).

Ciljani dionici u stručnoj raspravi su:

učitelji, nastavnici, odgajatelji, stručni suradnici i ravnatelji,
visokoškolska i znanstvena zajednica,
profesionalna/strukovna udruženja, sindikati, komore i sl.

Stručna rasprava održava se u dva komplementarna oblika:

a) na organiziranim predstavljanjima i skupovima,

b) u online okruženju na mrežnim stranicama Cjelovite kurikularne reforme -www.kurikulum.hr

Detaljnije informacije o načinu, vrsti i planu savjetovanja mogu se pronaći na mrežnim stranicama Cjelovite kurikularne reforme - stručna rasprava, točnije u dokumentu Cjelovita kurikularna reforma - Stručna rasprava i javno savjetovanje. Pozivamo stručnu javnost da pažljivo iščita dokument u kojemu se nalaze upute vezane uz savjetovanje te na taj način dobije uvid u plan, vrstu i način savjetovanja, kao i mogućnosti sudjelovanja u tom savjetovanju.

S tim u svezi, svraćamo pozornost kako stručna rasprava traje od 14. ožujka do 1. svibnja 2016. godine.

« Svibanj 2018 »