DANI KRUHA I DANI JABUKA U PŠ DUBRAVA

U mjesecu listopadu učenici PŠ Dubrava nizom aktivnosti obilježili su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i Dane jabuka.

Učenici su se upoznali s procesom nastanka kruha (od zrna do kruha), različitim vrstama žitarica od kojih se dobiva kruh te načinom korištenja starog kruha. Istraživali su poslovice o kruhu i razgovarali o njihovom značenju. Zajedno s roditeljima pripremili su raznovrsna peciva i svoje košarice napunili bogatim jesenskim plodovima. Uz molitvu i blagoslov župnika don Jure Bjeliša zahvalili smo se svim vrijednim ljudima koji pridonose u nastanku ove vrijedne namirnice.

Kako bi učenici spoznali vrijednost voća u svakodnevnoj prehrani, a posebno jabuka, posvetili smo nekoliko dana obilježavanju Dana jabuka. Učenici su proučavali različite sorte jabuka, njihovu boju, okus, miris i teksturu te ih na kraju ocjenjivali. Stečene spoznaje o dobrobiti jabuka, zanimljivosti o njima kao i poslovice, učenici su prikazali na prigodnom plakatu. Najslađi dio ovog projekta bila je izrada kolača od jabuka. Spretne ruke naših učenika pripremile su ukusne i mirisne slastice koje smo svi zajedno blagovali i uživali.

Ana Beović

objavio: Administrator   datum: 9. 11. 2023.