Udžbenici 2024.-2025.

PŠ Kostanje - terenska nastava Klis, Solin

4. listopada 2023. učenici PŠ Kostanje u pratnji svojih učiteljica posjetili su Etno agro park Stella Croatica na Klisu i izvor rijeke Jadro.

Nakon srdačnog dočeka u etno agro parku Stella Croatica, učenici su odslušali zanimljivo i edukativno predavanje o voću i povrću. Naučili su jako puno o važnosti vitamina i minerala. Nakon toga je uslijedio kviz, gdje su pokazali zavidno znanje. Okušali su se i u pripremi vitaminske bombe, koja ih je oduševila svojim okusom. Nakon okrepe obišli su mediteranski vrt pun lavande, ružmarina i drugih mirisnih grmova, endemskog cvijeće i tipičnog mediteranskog voća i povrća.

Etno agro park oduševio ih je svojom ljepotom te bogatstvom mirisa i okusa.

Autobusom su krenuli do izvora rijeke Jadro. Ponovili su znanje o vodama tekućicama i o biljnom i životinjskom svijetu u njima i uz njih. Poigrali su se u parku i nekadašnjem tupinolomu koji je transformiran u školu višestranog razvoja s osjetilnim poligonima. Prepuni lijepih dojmova vratili su se kući.

Marija Marčić

objavio: Administrator   datum: 5. 10. 2023.

« Srpanj 2024 »