« Studeni 2017 »

Ususret Majčinu danu i Danu obitelji
Autor: Zrinka Pavković, 13. 5. 2017.

* likovni rad na temu Obitelj naslikala je Antea Šaškor, učenica 5. r.

Ususret Majčinu danu i Danu obitelji

Obitelj je temelj zdravog oblikovanja i odrastanja djece i neprestano se susreće s raznim iskušenjima i poteškoćama. Stoga je iznimno važno potaknuti razmišljanja o istinskim obiteljskim vrijednostima poput ljubavi, razumijevanja, međusobnog uvažavanja, požrtvovnosti, koje se danas sve više nastoje istisnuti i ustupiti mjesto nekim drugim i drugačijim „vrijednostima“.

Uzajamna ljubav i poštovanje oca i majke, skladni obiteljski odnosi, temeljeni na povjerenju i ljubavi, zalog su budućnosti za našu djecu, za kvalitetan razvoj njihovih osobnosti i dobar su temelj za sve izazove života kojima će biti izloženi.

Otac u obitelji označava pripadnost, sigurnost, odlučnost i njegov značaj je nemjerljiv. Stoga je ova godina i proglašena Godinom očinstva. Dan posvećen majkama obilježavamo 14. svibnja, a Dan obitelji 15. svibnja. U želji da istaknemo ljepotu, važnost i značaj oca i majke i ono što oni u obitelji znače, pripremili smo prigodni pano u hodniku Škole.

OBITELJ

Kad bih stekao svu mudrost

I sve znanje,

Sve bogatstvo