Centar izvrsnosti iz matematike
Autor: Melita Svaguša, 1. 12. 2016.

Kroz procese natjecanja u znanju i  provedbu državne mature, uočen je veliki broj darovite djece koja postižu izvanredne rezultate, ali do sada o njima nije bilo posebne ni sustavne brige.

Isto tako, kroz kompetitivne procese u obrazovanju uočen je veliki broj nastavnika-mentora koji dodatnim trudom i radom prepoznaju nadarene učenike, uključuju ih u poseban rad te ostvaruju iznadprosječne rezultate.

Zbog darovite djece i zbog kvalitetnih nastavnika u Splitsko-dalmatinskoj županiji, organiziran je  novi sustav u kojem svi oni mogu dati daleko više.

Pokrenut je projekt „CENTRI IZVRSNOSTI SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE“ s namjerom stvaranja sustavnih okvira za prepoznavanje, uključivanje i rad s nadarenom djecom, ali i otvaranje mogućnosti napredovanja i rada nadarenih mentora.

Prvi Centar izvrsnosti koji je ustrojen jest Centar izvrsnosti iz matematike sa

sjedištem u III. gimnaziji, Split.

Testiranje učenika za stjecanje statusa polaznika Centra izvrsnosti iz matematike obavljeno je 29. listopada 2016.g.

Testiranju su pristupili odabrani učenici naše škole, oni koji su pokazali izrazit uspjeh na predmetnom području matematike uočen od strane predmetnog učitelja i to učenici 5.razreda:Tonka Beović, Anđela Šaškor, Tina Šaškor, Matea Kordun, Ivo Vuletić, učenici 6.razreda Luka Stanić Prekpalaj te učenici 7. razreda Anamarija Kuvačić i Lucija Kordun.

Centar izvrsnosti iz matematike je okupio najbolje, nadarene učenike među kojima našu školu ponosno predstavlja učenik Luka Stanić Prekpalaj.