Županijska smotra LiDraNo

Dana 28.2.2024.g. u Hrvatskom narodnom kazalištu u Splitu održana je  Županijska smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo. Opisat ću vam svoje dojmove o tome.

Moj sastavak u kategoriji literarnih radova „Tko može spasiti svijet?'' izabran je na Međuopćinskoj razini natjecanja koja se održala u Dugom Ratu 7.2.2024.g. Samo natjecanje LiDraNo jako me iznenadilo. Shvatila sam koliko ima različitih pogleda na svijet. Svaki učenik i učenica imaju svoju posebnu priču koju nitko ne može ispričati osim njih. Ja sam ipak bila malo uplašena kako ne bih nekoga iznevjerila. Slušanjem izabranih sastavaka i pjesmama, nisam zažalila ni sekunde. Ne mogu  zaboraviti ni odlične predstave koje sam pogledala.

Nadam se da će svaki učenik biti zadovoljan svojim postignućem, a ja sigurno neću zaboraviti ovo iskustvo. Sada mi je potpuno jasno zašto nas moja mentorica, učiteljica Ivana Dragošević potiče na čitanje i pisanje. Tada ulazimo u čaroban svijet misli, događaja, osjećaja i barem na nekoliko sati zaboravljamo sve ružno te razvijamo svoj um i srce.

Tko može spasiti svijet?

Uvijek sam mislila da samo superjunaci mogu spasiti svijet. Ljudi poput Spidermana, Supermana ili Batmana, ali shvatila sam da me televizija vara. To mogu učiniti baš svi.

Svaki čovjek ima najveću moć, a to je pošteno srce. Većinu ljudi ne treba spašavati od zmajeva i vještica već od siromaštva i gladi. Trebamo im podariti barem jedan trenutak s ljubavlju da se osjećaju jednako vrijedno kao i mi. Bog je ljudima dao različite životne sudbine. Neki žive u materijalnom savršenstvu koje ne dijele, a nekima je dovoljan iskreni smiješak da im se srce ispuni veseljem. Takvim je ljudima dovoljno malo dobrote da imaju drukčiji pogled na svijet. Taj pogled je puno bolji od našega. Oni znaju da može biti gore i zadovoljni su svojim životom pa se vesele sitnicama.

Mislim da se svaki čovjek, bez obzira koliko je bogat, treba radovati malim stvarima i uvijek biti taj jedinstveni heroj koji će spasiti svijet svojim postojanjem.

Nikolina Jerčić, 6.r.

objavio: Administrator   datum: 8. 3. 2024.